Vše podstatné pro studenty

Staň se členem USF

Staň se členem USF

Staň se členem studentské organizace fungující více než 25 let. Využij všech výhod, které spolek patřící taktéž mezi členy IPSF (International Pharmaceutical Student’s Federation) a EPSA (European Pharmaceutical Student’s Association) nabízí. Patři do komunity studentů brněnské farmacie napříč všemi ročníky a podílej se nejen na komunikaci mezi studenty, ale i na komunikaci s vedením fakulty! Organizuj vzdělávací a společenské akce, které tě baví a naplňují! Tvoř příjemné prostředí i pro ostatní studenty!

Jen díky studentům může USF fungovat a organizovat akce, jak společenské, tak vzdělávací. Bez aktivního zapojení členů spolku by se nemohla uskutečnit žádná akce. Budeme moc rádi, když se připojíš a pomůžeš nám s organizací jakékoli akce, zejména Vítání prváků, Plesu farmaceutů, Jobfairu – veletrhu pracovních příležitostí a výměnnými pobyty zahraničních studentů. Pořádáme také různé kampaně pro osvětu veřejnosti (např. Antibiotický týden), Nemocnici pro medvídky, kde spolu s mediky ukazujeme dětem, že se zdravotníků nemusí bát a již tradičně se zapojujeme do sbírky pořádané na Český den proti rakovině. Je jen na tobě, v jaké míře a s čím nám pomůžeš!

 

Jaké jsou výhody členství?

 • sleva 50 Kč na vstupné na Ples farmaceutů
 • levnější vstupné na všechny party pořádané USF, často dokonce úplně zadarmo!
 • možnost zúčastnit se studentských kongresů IPSF a EPSA, kratších výměn se zahraničními studenty a dalších zahraničních akcí a projektů
 • možnost uskladnění pláště a přezůvek, které potřebuješ do každé labky
 • možnost získat podpory na určité výjezdy do zahraničí (více v sekci zahraničí)
 • staneš se součástí úžasného společenství studentů, které ti zpříjemní dobu studia, poradí ti, když budeš cokoli potřebovat a umožní ti získat zkušenosti na celý život
 • získáš mnoho zážitků, na které budeš určitě rád/a vzpomínat!

Co udělat, aby ses stal členem USF?

Stačí když vyplníš přihlášku na stránkách usf.cz/eshop a zaplatíš roční členský příspěvek 70 Kč na účet uvedený v přihlášce. Do platby, prosím, napiš své UČO jako specifický symbol a do poznámek napiš své jméno, ať si tvou platbu můžeme jednoduše spárovat s přihláškou.

Ano, vážně ti to zabere jen pár minut a členský příspěvek se ti, co nevidět vrátí na slevách, které ti členství v USF nabízí. Přidej se k nám, bav se a organizuj.

Akce pořádané USF

 • Vítání prváků
 • Veřejná schůze USF
 • Burza učebnic
 • Farmaceutická nálevka
 • Halloweenská party
 • Rozlučka se svobodou
 • Ples farmaceutů
 • JobFair (Veletrh pracovních příležitostí)
 • Mistrovství magistraliter přípravy
 • Osvětové zdravotní kampaně (ATB týden, Světový den boje proti AIDS…)
 • Studentská vědecká konference
 • Nemocnice pro medvídky
 • Twinnet
 • Diskuze s vedením fakulty
 • Mobility days
 • FAF kvíz
 • Farmaceut s přidanou hodnotou
 • Hudební večírek
 • a další...

 

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o EPSA kongresech

Párty

Pod zkratkou EPSA se skrývá Evropská farmaceutická studentská asociace - organizace, která sdružuje studenty farmacie po celé Evropě za účelem provázat studium, podpořit výměnu znalostí a zkušeností a umožnit poznání s našimi kolegy po celé Evropě. Jde o ryze studentskou organizaci a podobně jako v USF, i v EPSA má nejvyšší slovo Valná hromada - General assembly (často označovaná GA).

General assemblyTato valná hromada se skládá z oficiálních delegátů (OD). Každá organizace, která je členem EPSA má dva delegáty. Za Českou republiku jsou to čtyři delegáti - dva za Brno a dva za Hradec Králové, protože obě naše organizace jsou členem EPSA. Hlasovacím právem v naší republice podle dohody s Hradeckým Spolkem českých studentů farmacie disponuje právě naše Unie.

Dvakrát do roka je tedy zorganizován kongres, na kterém se tato GA schází a rozhoduje o vnitřních záležitostech EPSA. Podzimní kongres se nazývá Autumn assembly (AA), druhý kongres se pak koná na jaře a nazývá se Annual congress (AC). Na tomto kongrese se také konají volby, takže dokonce můžete kandidovat do pozic v EPSA týmu.

Pořádat celý kongres pouze kvůli oficiálním záležitostem by však byla nuda. Na kongrese je toho naopak tolik, že GA vypadají jako drobný kousek programu jenom tak naokraj. Standardně kongres začíná odborným sympóziem podle tématu celého kongresu. Následně se připojuje mnoho paralelních workshopů, přednášek a tréningů. Účastníci tedy mají možnost poslechnout si současnou problematiku farmaceutického odvětví, diskutovat nad problémy se skutečnými kapacitami v oboru, vzdělávat se ve svém oboru a nebo pracovat na rozvoji své osobnosti formou softskillových tréningů.

Po namáhavém dni následuje sociální program. Události jako International night nebo Gala night jsou pro všechny zasvěcené naprosto legendární. Organizátoři si na vás připraví skutečné libůstky, takže během jednoho týdne zažijete hned několik nejlepších párty svého života.

Uniforms partyZa dobu kongresu se spolehlivě seznámíte s mnoha zajímavými lidmi z celé Evropy. Utvoříte nové kontakty a známosti a plán letního potulování po Evropě bude mít díky novým přátelům hned reálnější podobu.

Někdy to může vypadat, že "EPSA lidé" jsou trochu z jiného světa. Zde bych si dovolil jeden fakt. Kongres v Hradci byl pro třetinu účastníků první EPSA událostí. První den to na těchto lidech šlo poznat. Poslední den žádné takové rozdělení nebylo možné, pouhopouhý týden stačil k tomu, aby z víc jak tří set lidí udělal jednu velkou rodinu.

Co je to SEP?

SEP - Student Exchange Program, výměnný program IPSF. 

SEP je nejoblíbenějším projektem IPSF – International Pharmaceutical Students' Federation. Umožňuje studentům farmacie celosvětovou mobilitu. Právě díky SEPu mají farmaceuti možnost vyjet na stáž kamkoliv po celém světě. V každé asociaci účastnící se tohoto programu, je koordinátor, který řídí průběh výměny. Proto vás v cizí zemi čeká někdo, kdo vám pomůže s ubytováním, zajištěním praxe, zkrátka vám to všechno příjemně usnadní. Na výběr je z několika možností – velké množství stáží je na výběr v komunitních a nemocničních lékárnách, méně pak na univerzitách nebo ve výrobě.

Více informací je k dispozici na oficiálních stránkách.

Co je to vlastně TWINNET?

Twinnet je EPSA projekt podporující mobilitu studentů. 

TWINNET je mezinárodní výměnný program, který si klade za cíl zprostředkovat výměnu mezi členy organizace EPSA (European Pharmaceutical Students Association). Tato výměna je určena pro skupiny studentů, kteří chtějí poznat nové země, kultury a hlavně spoustu skvělých budoucích kolegů z různých koutů Evropy. TWINNET není jen o potkávání nových známých, ale také o získání zkušeností při jeho organizaci.

A jak to celé probíhá? Skupiny studentů dvou (někdy i více) zemí pro sebe navzájem připraví návštěvu, zajistí program, ubytování i stravování. Studenti z první země tak navštíví druhou zemi a následně si své pozice vymění. 

Kontakt

Unie studentů farmacie, z. s.
Palackého tř. 1946/1
612 42 Brno-Královo Pole

e-mail

usf@usf.cz