Úvod

EPSA General Assembly Porto (10. - 14.5. 2022)

A jak se vlastně delegátky měly a co je na GA všechno čekalo? To si můžeš přečíst zde.

Z dříve uvedeného důvodu byl na této akci pouze minimální edukační program, nicméně i to málo, co organizační tým stihl připravit za velmi krátkou dobu, bylo zajímavé. Účastníci měli možnost se zúčastnit lekce portugalštiny, semináře o tom, jak skvěle naplánovat událost EPSY, kampaně o veřejném zdraví a několika dalších softskillově zaměřených tréninků.

Co ovšem v Portu rozhodně nechybělo byl kulturní a sociální program. Každý večer jsme měli možnost objevovat krásy města a zároveň poznat mnoho skvělých a zajímavých studentů farmacie z celé Evropy, ať už to bylo na společných večeřích, koncertu tradičních portugalských serenád, při ochutnávání místních specialit, či pouhém blouděním městem. Samozřejmě nechyběl ani Mezinárodní večer, kdy má každý možnost představit kousek své domoviny, nebo tradiční Gala Night.

Jako oficiální delegátky bylo naší povinností účastnit se všech GA sessions, tedy zasedání výboru EPSY a oficiálních delegátů členských spolků. Na úvod nás čekalo tzv. GA nanečisto, kde jsme si na jednoduchých příkladech mohli vyzkoušet, jak správně vést diskuzi, jak se hlásit o slovo apod. Následovaly zprávy jednotlivých členů výboru EPSY o tom, co se během jejich působení ve funkci událo a čeho dosáhli. Všichni zúčastnění oficiální delegáti mají tyto zprávy předem k dispozici k prostudování a mohou si připravit dotazy.

Dalším důležitým bodem GA, byla zpráva organizace pořádající poslední EPSA Annual Congress a dále prezentace organizací, které připravují budoucí události – Summer University 2022 v Basileji ve Švýcarsku, Autumn Assembly 2022 v Athénách v Řecku, Annual Congress 2023 v Podčertrteku ve Slovinsku a Autumn Assembly 2023 v Madridu ve Španělsku. (Mimochodem, na všechny tyto akce se jako členové unie budete moci přihlásit ;))

Vrcholem GA byly volby nového výboru EPSY pro příští období včetně koordinátorů. Tato část byla nejnáročnější, protože často vznikaly velmi plodné a dlouhé diskuze, ale nakonec jsme vždy dospěli k rozhodnutí a zvolili hlavní výbor. Koordinátoři jsou po své prezentaci voleni předchozím výborem.

Jako pro budoucí viceprezidentku pro zahraničí a LS pro mě byla účast na GA velmi obohacující. Za prvé jsem konečně naživo viděla, jak EPSA funguje, jak probíhají její události a co vše může členům USF nabídnout. Za druhé, účast na GA shromáždění mě velmi motivovala k tomu, abych inspirovala naše studenty k ve většímu zájmu o Epsu a ostatní zahraniční aktivity, které jim mohou pomoci v osobním rozvoji. A za třetí jsem prožila úžasný týden, poznala jsem spoustu velmi milých a přátelských lidí, kteří mě mezi sebe ochotně přijali, ačkoliv jsem se podobné akce účastnila poprvé v životě.

Myslím, že GA mi velmi pomohlo udělat si jasno o tom, jak být dobrou viceprezidentkou pro zahraničí a budu usilovat o zvýšení povědomí a zájmu studentů o výjezdy do zahraničí a mezinárodní spolupráci.

 

Kontakt

Unie studentů farmacie, z. s.
Palackého tř. 1946/1
612 42 Brno-Královo Pole

e-mail

usf@usf.cz