Úvod

TNT 2022 - Tours, Francie 11. – 20. 4. 2022

Díky Unii studentů farmacie jsem se zúčastnil projektu Training New Trainers (TNT) který pořádala European Pharmaceutical Students Association (EPSA). Tento projekt je zaměřený na hledání a vzdělávání nových EPSA trenerů, při němž účastníci absolvují školení na témata jako je komunikace, styly učení, poskytování tréninku, design tréninku atd., která účastníkům pomohou stát se EPSA trenérem.

Letošní TNT proběhlo v Tours ve Francii v prostorách místní farmaceutické fakulty a účastnilo se jej 16 studentů z různých zemí Evropy. Celým projektem nás provázeli 3 trenéři, kteří nás vedli a školili v tom, jak se stát trenérem. Kromě trenérů se o nás staral také tým organizátorů z místní organizace, ti nám zajišťovali stravu, dopravu a zábavu v průběhu celého TNT.

Letošní TNT neslo téma z Disneyho filmu Herkules. Zahájili jsme jej společným seznámení, po němž následovala French night, díky níž jsme se lépe seznámili mezi sebou, ale také s místními a francouzskými specialitami – sýry, šneky, vínem a dalšími. Každý tréninkový den obsahoval čtyři dvouhodinové tréninky. První polovina byla zaměřena na co to vlastně je soft-skillový trénink, jak probíhá předávání informací během něj a efektivní předávání informací v rámci tréninku, na komunikaci a na učení dospělých. Během těchto dní jsme si zlepšili komunikační dovednosti a naučili se, jak správně komunikovat během tréninků. Tyto nově nabyté dovednosti jsme si mohli ověřit čtvrtý den, na který jsme ve dvojicích připravili a předvedli naši „practice delivery“ pro ostatní účastníky a organizátory, kteří se na ni přihlásili. Practice delivery trvala jednu hodinu a po ní každá dvojice dostala feedback, co do příště zlepšit. Po ukončení všech practice delivery jsme měli čas si projít Tours, večer nás čekala večeře v restauraci a bowling. Další den jsme se vrátili k tréninkům od trenérů, při kterých nám vysvětlovali, jak lépe provést aktivity během sezení, která budeme vést. Šestý den dopoledne jsme se zaměřili na emoce v průběhu tréninku a vizualizaci předávaných informací. Odpoledne jsme byli opět rozděleni do dvojic a začali jsme připravovat naši first delivery session. First delivery session každé dvojice trvala dvě hodiny probíhala předposlední den TNT a byl to již plnohodnotný trénink, u nichž jsme využili všechny nově nabyté zkušenosti z TNT, ale taktéž vědomosti, se kterými jsme na TNT přijeli. Ukázalo se, že příprava a provedení tréninku není až tak jednoduchý úkol, jak se může zdát, pokud je člověk jen účastník soft-skills tréninku. Poslední den následovalo zhodnocení celého TNT, našeho průchodu touto událostí a co nás dále čeká po návratu domů, jakožto EPSA trenéry. Celá událost byla zakončena international night, kde každý z účastníků představil své národní speciality v podobě jídla, pití a alkoholu.

Účast na TNT pro mě byla rozhodně zajímavá a obohacující zkušenost, dozvěděl jsem se, jak lépe pracovat na osobním rozvoji a pomoci s rozvojem ostatním. Mohu jen doporučit události, které pořádá EPSA, na těchto akcích poznáte super lidi z celé Evropy, se kterými zažijete velké množství zábavy, a dozvíte se spoustu zajímavých informací. Tyto akce jsou pouze pro členy EPSA, to na naší fakultě získáte díky členství v USF.  

Kontakt

Unie studentů farmacie, z. s.
Palackého tř. 1946/1
612 42 Brno-Královo Pole

e-mail

usf@usf.cz