EPSA Annual Reception 2016

Jako každý rok, tak i letos se konala tzv. EPSA’s event of excellence. Co to je? Je to jednodenní událost Evropské asociace studentů farmacie, která slouží k prezentaci práce, projektů a úspěchů za poslední rok. Na tuto prezentaci zpravidla navazuje panelová diskuze s odborníky z oblasti farmacie, reprezentanty evropských institucí a samozřejmě se studenty.

Pro mne tato událost začala již v neděli 13.3., kdy jsem se zúčastnila 4. EPSA Team Meetingu, který se konal v prostorách Pharmaceutical Group of European Union (PGEU). Poslechla jsem si, jaké změny se chystají, jak pokračuje organizace Annual Congress, který se bude konat 18.4. – 24.4.2016 (a kde USF bude reprezentovat 8 studentů FaF) a potkala se se známými studenty a přáteli.

Na pondělní dopoledne byla pro zájemce organizována exkurze do APB (Association Pharmaceutique Belge) laboratoří, odpolední program se nesl ve znamení bruselského sightseeingu.

V úterý 15.3. se konala samotná Annual Reception, avšak dopoledne ještě bylo věnováno meetingu Liaison Secretaries (kontaktní osoby zastupující členské asociace). Spolu s kolegy jsme řešili celkovou komunikaci, projekty, Individual Mobility Placement projekt a také restrukturalizaci externího oddělení EPSA Teamu. Následoval společný oběd a pak už jsme se přemístili do budov Evropského parlamentu, kde se tato akce převážně koná. Celkově se zde sešlo přes 80 studentů z celé Evropy. Akci zahájila viceprezidentka pro externí vztahy, Maja Šerčić, poté následoval uvítací proslov od hostujícího europoslance Cristiana -Silviu BUŞOI z Rumunska. Další na řadě byla prezentace EPSA aktivit, které se ujala prezidentka Katarzyna Świderek. Pak už mohla začít panelová diskuze na téma: „ Will reducing prices of medicine ensure sustainability of healthcare systems in Europe? “, kde svými názory přispěli zástupci různých asociací a institucí (např. PGEU, EPHA - European Public Health Alliance, aj.) a pustili se do živé debaty se studenty.
Po debatě už následovalo ukončení a tzv. „networking reception“, při které se mohli studenti seznámit a utvořit nové kontakty.
Další na řadě už byl pouze odlet do ČR.

Tato událost pro mne byla úžasná příležitost potkat se s ostatními studenty, prodiskutovat důležitá témata a poslechnout si diskuzi o tématu, který se právě hodně probírá.

 

Za USF,
Zuzana Jirotková

 • Hledáme pomocníky s organizací kongresu!

  USF má tu čest letos na podzim organizovat druhý největší kongres pro studenty z celé Evropy - EPSA Autumn Assembly. Bude to velkolepé a máte jedinečnou příležitost se přidat k organizaci jako pomocníci!

  MORE
 • Nemocnice pro medvídky 16/17

  Projekt Nemocnice pro medvídky už odstartoval i v tomto semestru. Termíny školek už jsou k dispozici a míst je spousta! 

  MORE
 • Festival vědy

  7. září 2016 proběhl na Kraví hoře Festival vědy, kterého jsme se spolu s veterinárním spolkem IVSA zúčastnili. 

  MORE
 • Erasmus Buddy Program

  Chceš si procvičit cizí jazyky a poznat nové lidi? Hledáme pomocníky pro Erasmus Buddy program.

  MORE
 • EPSA AC 2017 Slovinsko

  V týdnu od 17. do 23. dubna se konal jubilejní 40. ročník EPSA Annual Congress. Ve slovinském městě Krajnska Gora se sjelo na tři sta studentů farmacie z celé Evropy. Naše brněnská delegace...

 • Twinnet se Srbskem

  Venku je sychravo, zima se blíží, je čas někam vyrazit! 7.-13.11. nabízíme možnost vyjet do Srbska na výměnný pobyt alias Twinnet.

 • Summer University 2016 v Białystoku

  Letošní 18. ročník EPSA Summer University se konal v polském Białystoku a rozhodně stál za to. Přečtěte si, co o jeho průběhu říkají sami účastníci.

 • AC Helsinki 2016

  Letošního 39. Annual Congress v Helsinkách se zúčastnilo i několik studentů Unie. Jestli sami o návštěvě kongresu přemýšlíte, není nic lepšího než se informace o jeho průběhu a přínosu dozvědět od...

 • Mezinárodní konference “Be in Progress II” v Lublinu

  V dňoch 21. - 25. 4. 2016 sa v poľskom Lubline uskutočnil v poradí druhý ročník medzinárodnej študentskej konferencie Be in Progress.

 • EPSA Annual Reception 2016

  Jako každý rok, tak i letos se konala tzv. EPSA’s event of excellence. Co to je? Je to jednodenní událost Evropské asociace studentů farmacie, která slouží k prezentaci práce, projektů a úspěchů za...

 • Výsledky Valné hromady

  26. 4. se konal již XXV. ročník Valné hromady. Část členů Unie se smyslem pro povinnost se sešla, aby posoudila činnost současného Výboru a nezávisle či závisle na tomto soudu zvolila Výbor...

 • O pozicích v Unii - pohled přímo od zdroje

  Přečtěte si, co o jednotlivých pozicích a působení v Unii říkají samotní hlavní aktéři a nechte se inspirovat! Prezident Pokladník Viceprezident pro zahraničí, EPSA Liaison Secretary Viceprezident pro vnější...

 • SEP na Novém Zélandu

  Jaký byl průběh letní praxe v rámci SEP na Novém Zélandu? Co se od protinožců můžeme naučit a na co naopak můžeme být hrdí? O tom více Filip Kňažek. 

 • Podpora zahraničních stáží a kongresů - Projekty ČLnK

  Pro rok 2016 vyhlásila Česká lékárnická komora dva projekty. Prvním z nich je "Podpora studentů farmaceutických fakult na zahraničních stážích v lékárnách" a druhým "Podpora studentů farmaceutických...