EPSA AC 2017 Slovinsko

V týdnu od 17. do 23. dubna se konal jubilejní 40. ročník EPSA Annual Congress. Ve slovinském městě Krajnska Gora se sjelo na tři sta studentů farmacie z celé Evropy. Naše brněnská delegace samozřejmě nesměla chybět. Tématem celého kongresu bylo „Healthcare, an innovative approach".

AC Helsinki 2016

Letošního 39. Annual Congress v Helsinkách se zúčastnilo i několik studentů Unie. Jestli sami o návštěvě kongresu přemýšlíte, není nic lepšího než se informace o jeho průběhu a přínosu dozvědět od samotných účastníků!

EPSA Annual Reception 2016


Jako každý rok, tak i letos se konala tzv. EPSA’s event of excellence. Co to je? Je to jednodenní událost Evropské asociace studentů farmacie, která slouží k prezentaci práce, projektů a úspěchů za poslední rok. Na tuto prezentaci zpravidla navazuje panelová diskuze s odborníky z oblasti farmacie, reprezentanty evropských institucí a samozřejmě se studenty.

EAHP kongres ve Vídni

Přečtěte si, jaký přínos měl pro zúčastněné letošní 21. kongres Evropské asociace nemocničních farmaceutů ve Vídni.

Autumn Assembly na Maltě

 

Co má společného ostrov Malta, 200 studentů farmacie ze všech koutů Evropy a imunofarmakologie? Tohle všechno tvořilo Autumn Assembly 2015 pod záštitou Evropské asociace studentů farmacie (EPSA).

EPSA Summer University Lisbon 2015

 

Jako každý rok, tak i letos se studenti FaF zúčastnili Letní univerzity pod hlavičkou Evropské asociace studentů farmacie. Tento rok padl výběr na hlavní město Portugalska, Lisabon. 

IPSF kongres v Zimbabwe

 

29. 7. - 8. 8. 2016 pořádá již 62. ročník mezinárodního IPSF kongresu Zimbabwe! Co lepšího si na prázdniny naplánovat? Registrace od 11. 1.

Letní Univerzita v Makedonii 2014

Na konci července jsme se společně s ostatními studenty farmacie z celé Evropy vydali na Summer University pořádanou Evropskou asociací studentů farmacie (EPSA). Tentokrát ji, po loňském Chorvatsku, hostovala Asociace makedonských studentů farmacie v Ohridu. Účastnilo se přes 140 studenů z více než 20 evropských zemí. Nás, českých farmaceutů, bylo sedm.

AA 2013 Valencie

 

Co si pod zkratkou AA představit? Dvě písmenka skrývají výjimečnou událost - Autumn Assembly, podzimní kongres Evropské asociace studentů farmacie (EPSA), kterého jsme se v termínu 29. 10. – 3. 11. zúčastnili. Tentokrát se kongresu zúčastnil rekordní počet studentů nejen z Brna, ale také z celé ČR. Z Brna vyjelo 8 studentů a společně s Hradeckou fakultou nás bylo 18 z České republiky, což nás řadí na třetí místo v početnosti delegace.

Mezinárodní kongres studentů farmacie na Sicílii 2013

Unie studentů farmacie se letos, stejně jako každý rok, zúčastnila již tradičního mezinárodního kongresu organizace EPSA, který se letos konal přímo pod sopkou Etna ve městě Catania na Sicílii, tentokrát na téma Specializace ve farmacii. Letošní kongres byl pro Českou republiku výjimečný počtem účastníků, společně s kolegy z Hradecké farmaceutické fakulty naše delegace čítala 14 studentů, což je oproti předešlým kongresům výrazná změna k lepšímu. Ovšem ještě máme co dělat, abychom dohnali Portugalskou čtyřicetičlennou delegaci.

 • Hledáme pomocníky s organizací kongresu!

  USF má tu čest letos na podzim organizovat druhý největší kongres pro studenty z celé Evropy - EPSA Autumn Assembly. Bude to velkolepé a máte jedinečnou příležitost se přidat k organizaci jako pomocníci!

  MORE
 • Nemocnice pro medvídky 16/17

  Projekt Nemocnice pro medvídky už odstartoval i v tomto semestru. Termíny školek už jsou k dispozici a míst je spousta! 

  MORE
 • Festival vědy

  7. září 2016 proběhl na Kraví hoře Festival vědy, kterého jsme se spolu s veterinárním spolkem IVSA zúčastnili. 

  MORE
 • Erasmus Buddy Program

  Chceš si procvičit cizí jazyky a poznat nové lidi? Hledáme pomocníky pro Erasmus Buddy program.

  MORE
 • EPSA AC 2017 Slovinsko

  V týdnu od 17. do 23. dubna se konal jubilejní 40. ročník EPSA Annual Congress. Ve slovinském městě Krajnska Gora se sjelo na tři sta studentů farmacie z celé Evropy. Naše brněnská delegace...

 • Twinnet se Srbskem

  Venku je sychravo, zima se blíží, je čas někam vyrazit! 7.-13.11. nabízíme možnost vyjet do Srbska na výměnný pobyt alias Twinnet.

 • Summer University 2016 v Białystoku

  Letošní 18. ročník EPSA Summer University se konal v polském Białystoku a rozhodně stál za to. Přečtěte si, co o jeho průběhu říkají sami účastníci.

 • AC Helsinki 2016

  Letošního 39. Annual Congress v Helsinkách se zúčastnilo i několik studentů Unie. Jestli sami o návštěvě kongresu přemýšlíte, není nic lepšího než se informace o jeho průběhu a přínosu dozvědět od...

 • Mezinárodní konference “Be in Progress II” v Lublinu

  V dňoch 21. - 25. 4. 2016 sa v poľskom Lubline uskutočnil v poradí druhý ročník medzinárodnej študentskej konferencie Be in Progress.

 • EPSA Annual Reception 2016

  Jako každý rok, tak i letos se konala tzv. EPSA’s event of excellence. Co to je? Je to jednodenní událost Evropské asociace studentů farmacie, která slouží k prezentaci práce, projektů a úspěchů za...

 • Výsledky Valné hromady

  26. 4. se konal již XXV. ročník Valné hromady. Část členů Unie se smyslem pro povinnost se sešla, aby posoudila činnost současného Výboru a nezávisle či závisle na tomto soudu zvolila Výbor...

 • O pozicích v Unii - pohled přímo od zdroje

  Přečtěte si, co o jednotlivých pozicích a působení v Unii říkají samotní hlavní aktéři a nechte se inspirovat! Prezident Pokladník Viceprezident pro zahraničí, EPSA Liaison Secretary Viceprezident pro vnější...

 • SEP na Novém Zélandu

  Jaký byl průběh letní praxe v rámci SEP na Novém Zélandu? Co se od protinožců můžeme naučit a na co naopak můžeme být hrdí? O tom více Filip Kňažek. 

 • Podpora zahraničních stáží a kongresů - Projekty ČLnK

  Pro rok 2016 vyhlásila Česká lékárnická komora dva projekty. Prvním z nich je "Podpora studentů farmaceutických fakult na zahraničních stážích v lékárnách" a druhým "Podpora studentů farmaceutických...