26. 4. se konal již XXV. ročník Valné hromady. Část členů Unie se smyslem pro povinnost se sešla, aby posoudila činnost současného Výboru a nezávisle či závisle na tomto soudu zvolila Výbor nástupnický. Řady voličů a volených rozšířilo i vedení fakulty, jejichž podpory si velmi vážíme. 

Jako členové Výboru nového, který má za úkol na tyto úspěchy navázat a případně je i rozšiřovat, byli zvoleni:

Prezident: Dominika Studená

Tajemník: Iva Pavlicová

Pokladník: Kateřina Kleinerová

VP pro vnitřní vztahy: Milan Röhrich

VP pro vnější vztahy: Klára Krunková

VP pro zahraničí: Klára Věchtová

 

VP pro vzdělávání

VP pro public relations: Zuzana Poláchová

 

Revizní komise: Eliška Melounová, Radek Joksch

 

Čestné členství bylo uděleno Vojtěchu Ondrovi Barboře Kuklové.

Všem gratulujeme a děkujeme za účast! 

Přečtěte si, co o jednotlivých pozicích a působení v Unii říkají samotní hlavní aktéři a nechte se inspirovat!

Prezident

Prezident Unie

Vojtěch Ondra

Proč ses rozhodl kandidovat na tuto pozici?

V USF jsem byl aktivní už předchozí mandát. Chtěl jsem mít příležitost vést tým USF a snažit se do unie vnést vlastní myšlenky a částečně i kousek sebe. Částečně jsem doufal, že se mi "unijním duchem" podaří nakazit více studentů na naší škole.

Co bylo náplní tvé práce?

Reprezentace USF navenek, vedení týmu, delegace a částečná kontrola práce.

Jak hodnotíš uplynulý rok? Co ti tvá funkce dala?

Uplynulý rok byl náročný, plný nezapomenutelných momentů a úspěchů stejně jako se dostavila nějaká selhání. Myslím si, že se nám podařilo konečně dokončit nějaké resty a ulehčit tak budoucím generacím, nějaké ovšem na ně zůstaly. Z pozice prezidenta odcházím s čistým svědomím, že jsem udělal vše, co bylo v mých silách a členskou základnu, která má přes 230 členů, beru jako velký úspěch. Současně tak zlepšení spolupráce ať už s univerzitou, tak s ostatními studentskými asociacemi. Funkce prezidenta mi dala především velké množství zkušeností, poznal jsem díky ní spoustu nových lidí a opravdu hodně velkým způsobem mi změnila život a způsob náhledu na něj.

 

 

 

 

      Tento článek byl vytvořen za účelem objasnit jednotlivé pozice, které v Unii jsou. Ukázat, co obnáší, jaké příležitosti nabízí a umožnit všem členům vytvořit si jasnější obrázek o tom, jak by se mohli zapojit. Dříve, než se dostaneme k otázce CO dělat, je ale nutné zodpovědět si mnohem důležitější otázku...

 

Proč to dělat?

     Možná si říkáš, proč se vůbec v Unii o něco snažit, k čemu to je. Všechno, co Unie dělá a mnoho dalších věcí, které nejsou navenek vidět, zajišťují v Unii studenti. Stejní studenti jako ty - se svými školními starostmi, se svými koníčky. I přesto ale rádi obětují svůj volný čas, aby společně na něčem pracovali.

     Není to jen organizování akcí na Favále nebo ples, je to zajišťování výjezdů, účast na kongresech, vyjednávání s fakultou či získávání sponzorů na fungování.

     Hodně těchto lidí si uvědomuje, že práce v takovéto organizaci jim může přinést spoustu cenných zkušeností a kontaktů, které se můžou (a budou!) v budoucnu hodit. Zodpovědnost a povinnosti jsou sice otravné, ale nakonec je to něco, co člověka posunuje zase o kus dál. Stačí se podívat na významné osoby v oblasti farmacie u nás. Spousta z nich byla aktivními členy USF nebo hradeckého Spolku studentů farmacie.

     Ne všichni ale pomáhají v Unii na základě takové chladné kalkulace. Mnoho z nás pouze baví pracovat na něčem společně s lidmi podobných názorů. Není totiž lepší cesty, jak si získat pevné přátelství s někým, než společnou prací. V době, kdy si každý sestavuje rozvrh individuálně, je obtížné se s někým stýkat pravidelně. V Unii to jde dokonce i napříč ročníky. A navíc lze společný čas strávit něčím, co druzí ocení.

     A konečně jsou mezi námi i lidé, které práce pro Unii prostě naplňuje. Ať už mají důvod jakýkoli, je to jejich cesta seberealizace, je to možnost jak něco dokázat, ať už druhým nebo sobě. Je to možnost jak získat uznání, jak se naučit něco o sobě i o druhých.

     Jestli se chceš zapojit, čti dál a dozvíš se bližší informace o konkrétních funkcích.

 • Hledáme pomocníky s organizací kongresu!

  USF má tu čest letos na podzim organizovat druhý největší kongres pro studenty z celé Evropy - EPSA Autumn Assembly. Bude to velkolepé a máte jedinečnou příležitost se přidat k organizaci jako pomocníci!

  MORE
 • Nemocnice pro medvídky 16/17

  Projekt Nemocnice pro medvídky už odstartoval i v tomto semestru. Termíny školek už jsou k dispozici a míst je spousta! 

  MORE
 • Festival vědy

  7. září 2016 proběhl na Kraví hoře Festival vědy, kterého jsme se spolu s veterinárním spolkem IVSA zúčastnili. 

  MORE
 • Erasmus Buddy Program

  Chceš si procvičit cizí jazyky a poznat nové lidi? Hledáme pomocníky pro Erasmus Buddy program.

  MORE
 • EPSA AC 2017 Slovinsko

  V týdnu od 17. do 23. dubna se konal jubilejní 40. ročník EPSA Annual Congress. Ve slovinském městě Krajnska Gora se sjelo na tři sta studentů farmacie z celé Evropy. Naše brněnská delegace...

 • Twinnet se Srbskem

  Venku je sychravo, zima se blíží, je čas někam vyrazit! 7.-13.11. nabízíme možnost vyjet do Srbska na výměnný pobyt alias Twinnet.

 • Summer University 2016 v Białystoku

  Letošní 18. ročník EPSA Summer University se konal v polském Białystoku a rozhodně stál za to. Přečtěte si, co o jeho průběhu říkají sami účastníci.

 • AC Helsinki 2016

  Letošního 39. Annual Congress v Helsinkách se zúčastnilo i několik studentů Unie. Jestli sami o návštěvě kongresu přemýšlíte, není nic lepšího než se informace o jeho průběhu a přínosu dozvědět od...

 • Mezinárodní konference “Be in Progress II” v Lublinu

  V dňoch 21. - 25. 4. 2016 sa v poľskom Lubline uskutočnil v poradí druhý ročník medzinárodnej študentskej konferencie Be in Progress.

 • EPSA Annual Reception 2016

  Jako každý rok, tak i letos se konala tzv. EPSA’s event of excellence. Co to je? Je to jednodenní událost Evropské asociace studentů farmacie, která slouží k prezentaci práce, projektů a úspěchů za...

 • Výsledky Valné hromady

  26. 4. se konal již XXV. ročník Valné hromady. Část členů Unie se smyslem pro povinnost se sešla, aby posoudila činnost současného Výboru a nezávisle či závisle na tomto soudu zvolila Výbor...

 • O pozicích v Unii - pohled přímo od zdroje

  Přečtěte si, co o jednotlivých pozicích a působení v Unii říkají samotní hlavní aktéři a nechte se inspirovat! Prezident Pokladník Viceprezident pro zahraničí, EPSA Liaison Secretary Viceprezident pro vnější...

 • SEP na Novém Zélandu

  Jaký byl průběh letní praxe v rámci SEP na Novém Zélandu? Co se od protinožců můžeme naučit a na co naopak můžeme být hrdí? O tom více Filip Kňažek. 

 • Podpora zahraničních stáží a kongresů - Projekty ČLnK

  Pro rok 2016 vyhlásila Česká lékárnická komora dva projekty. Prvním z nich je "Podpora studentů farmaceutických fakult na zahraničních stážích v lékárnách" a druhým "Podpora studentů farmaceutických...

Kontaktní formulář

Máte-li jakékoli dotazy či připomínky k fungování USF, nebo vás naše organizace zaujala a rádi byste s námi spolupracovali, prosím, vyplňte formulář. Odpovíme jak nejrychleji dokážeme!

Napište nám

Naše adresa

Unie studentů farmacie

Veterinární a farmaceutická univerzita Brno

Palackého tř. 1946/1

612 00 Brno

Czech Republic

E-mail a telefonní čísla